Ochotnicza Straż Pożarna

w Wierzchosławicach

Profil na Facebook'u

Statystyki

Dzisiaj 0

Wczoraj 10

Ostatni tydzień 43

Ostatni miesiąc 154

W sumie 42555

W sobotę 23 sierpnia 2014 roku na Stadionie Sportowym w Mikołajowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarniczych. Były to dla naszej OSP pierwsze zawody po blisko 4-letniej przerwie. Nasza jedyna drużyna - seniorów mężczyzn, składająca się niemal w 100-procentach z osób, które po raz pierwszy miały styczność ze sportem pożarniczym spisała się bardzo dobrze.


Nasi seniorzy brali udział w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50m oraz ćwiczeniu bojowym, oprócz naszej jednostki w tej kategorii startowały jeszcze trzy inne drużyny - druhowie z Mikołajowic, Gosławic oraz Rudki. W sztafecie pożarniczej zajęliśmy drugie miejsce tuż za jednostką OSP Mikołajowice, natomiast w ćwiczeniu bojowym miejsce trzecie (1. OSP Mikołajowice 2. OSP Gosławice 4. OSP Rudka). Ostatecznie w klasyfikacji generalnej seniorów męskich nasza jednostka zajęła 2 miejsce (1. OSP Mikołajowice, 2. OSP Wierzchosławice, 3. OSP Gosławice, 4. OSP Rudka). Z całą pewnością można powiedzieć, że prawie trzymiesięczny okres treningów i przygotowań do zawodów nie poszedł na marne. ;)

Skład naszej drużyny w poszczególnych konkurencjach przedstawiał się następująco:

*sztafeta pożarnicza 7x50m: Krakowski M., Grodecki D., Brzozowski D., Winiarski A., Pochroń M., Bogusz D., Janiga B.

*ćwiczenie bojowe: Dowódca: Pochroń M., Mechanik: Suda P. Rota I: Winiarski A., Grodecki D., Rota II: Bogusz D., Krakowski M., Rozdzielaczowy: Janiga B., Łącznik: Janiga S.

Oprócz mężczyzn w wieku powyżej 16 lat w zawodach rywalizowały również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców i Dziewcząt, a także seniorskie drużyny kobiet. Oto wyniki:


MDP Chłopcy: 1. OSP Mikołajowice 2. OSP Łętowice

MDP Dziewczęta: 1. OSP Ruda 2. OSP Mikołajowice
Seniorzy kobiety: 1. OSP Mikołajowice

\"\"W czwartek odbyła się cotygodniowa zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Tym razem na ćwiczenia udaliśmy się na podwórko do jednego z naszych druhów.


 

Korzystając z okazji, iż miał on na zbyciu wrak samochodu, zorganizowaliśmy małe ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Członkowie MDP mieli okazje zobaczyć podstawowe techniki posługiwania się narzędziami hydraulicznymi a także pod okiem starszych strażaków sami spróbować, jak to działa. Efektem naszych działań jest BMW rozłożone na czynniki pierwsze. Zostaną one sprzedane na złom, a pozyskane pieniądze dołożą się do planowanego zakupu figury św. Floriana, którą chcemy umieścić na naszej remizie. Ćwiczenia zakończono wyszyszczeniem i zakonserwowaniem sprzętu.

Informujemy, iż ciągle jest możliwość wstąpienia w szeregi MDP przy naszej jednostce. W celu uzyskania informacji na temat terminu najbliższej zbiórki wystarczy napisać na nasz adres email bądź na facebook\'owym profilu. 

GALERIA ZDJĘĆ : 

Ćwiczenia MDP

 

1 lutego o godzinie 18:00 w naszej jednostce odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2013.

Register to read more...

W piątek 31 stycznia w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach odbyło się spotkanie opłatkowe Druhów Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wierzchosławice. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście m.in. Małopolski Komendant Wojewódzki nadbryg. Andrzej Mróz, Komendant Miejski PSP w Tarnowie st. bryg Tadeusz Sitko oraz Wójt Gminy Wierzchosławice Wiesław Rajski.

Register to read more...

Z radością informujemy, iż prace remontowe w garażach naszej remizy zostały zakończone. Została jeszcze drobna kosmetyka i umeblowanie, lecz to kwestia kilku najbliższych dni. Zapraszamy do zapoznania się z relacją! 

Register to read more...

1% podatku

Klub HDK

Klub Honorowego Dawcy Krwi w Wierzchosławicach